KobeUguR CoMpuTeR

Join the forum, it's quick and easy

KobeUguR CoMpuTeR
KobeUguR CoMpuTeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» İşte Osman Zeki Üngör Spor Salonu....
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime21.08.08 11:42 tarafından UguR53

» Sizce En Uzun Ömürlü Spor Hangisi?
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 10:12 tarafından UguR53

» Uğur Demirci
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 9:45 tarafından Misafir

» Hangi Oyunu En Çok Oynarsınız?
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 9:41 tarafından Misafir

» Tuttuğunuz Takım Hangisi?
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 9:40 tarafından Misafir

» Spor Giyiminde En İyi Marka Sizce Hangisi?
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 9:39 tarafından Misafir

» Nba'da Favori Takımınız ve Oyuncunuz Kim?
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 9:38 tarafından Misafir

» Gelmiş Geçmiş En İyi Spiker Sizce Kim?
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 9:36 tarafından Misafir

» Sizce Şu Anda Dünyanın En İyi Futbolcusu Kim?
Bilgisayarınızın Güvenliği Icon_minitime18.08.08 9:34 tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En iyi yollayıcılar
UguR53
Bilgisayarınızın Güvenliği Vote_lcapBilgisayarınızın Güvenliği Voting_barBilgisayarınızın Güvenliği Vote_rcap 
emre
Bilgisayarınızın Güvenliği Vote_lcapBilgisayarınızın Güvenliği Voting_barBilgisayarınızın Güvenliği Vote_rcap 

Bilgisayarınızın Güvenliği

Bilgisayarınızın Güvenliği Empty Bilgisayarınızın Güvenliği

Mesaj  UguR53 20.05.08 13:25

İlk önce yapmanız gereken güvenlik duvarını kurmaktır,bu virüslere şu anda kapıyı açmış ve gelmelerini bekliyorsunuz.
Özellikle WORM virüsüne engel olmak için kurmanızı kesinlikle öneriyorum.
Güvenlik duvarı güvenlik konusunda en önemli noktadır,ne kadar programlarda kullansanız windows güvenlik duvarını kurmadıktan sonra size yararı olmıyacaktır.Güvenlik yamaları için yapmanız gereken windows update sitesine girip KRITİK GÜNCELLEMELER bölümüne gireceksiniz buradaki sizin bilgisayarınızda eksik olan tüm yamaları yüklemelisiniz.

Bu aşşagıda anlatıcaklarım sizlerin bir çok sorununa çare olacaktır.

1) windows XP türkçe için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

windows XP ingilizce için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

windows XP almanca için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

windows 2000 türkçe için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

windows 2000 ingilizce için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

windows 2000 almanca için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İşletim sisteminize göre olanı seçin ve indirin ve kurun bilgisayarınız yeniden başlıyacaktır.
Ve mutlaka bunu Harddiskin başka bir bölümüne ( format atılmıyacak bölgeye ) kaydedin,yeni işletim sistemini her kurdugunuzda bunuda kurun internetten önce..

2) Bu verecegim adresten FİXBLAST'ı indirin ve internetten çıkın,start'a basın genel bir tarama yapsın bitinceye kadar internette kesinlikle girmeyin.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] .er/FixBlast.exe

3)W32.sasser.b.worm virüsünü temizlemek için önce bu verecegim yamayı kuracaksınız.

Türkçe win. XP : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ingilizce win. XP : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Almanca win. XP : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

4) Bu verecegim adresten SASSER FİXBLAST'ı indirin ve internetten çıkın,start'a basın genel bir tarama yapsın bitinceye kadar internette kesinlikle girmeyin.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] .er/FxSasser.exe

5)Virüs programı olarak tavsiye etmedigim programların başında NORTON gelmektedir,işletim sisteminize bir yüktür ve zaten dogru dürüstte virüs görmemektedir.
2.işletim sistemi gibi sisteminizden kolaylıkla kalmaz,sorun çıkartır vs. Ben kaspersky öneriyorum.

6) Virüs programını yüklediginiz ve tarama yaptınız herşey tamam,şimdi yapmanız gereken temizlenmiş olan işletim sisteminizi WINDOWS UPDATE yapmak ve kırıtik yamaları sitesinden yüklemek ( bunlar açıkları kapatacaktır )

7)Şimdi sıra geldi firewall programına,ben firewall kullanmıyorum ama size önermiyecegim anlamına gelmez.Mutlaka sistemde bulunması gerekir diyede düşünüyorum.Zone alarm kurmanda fayda var onunda adreslerini veriyorum.

Download için : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

8)Eğer illegal sitelere giriyorsanız ( *****,******,adult vs. ) gibi bilgisayarınızda bir SPY programı olmasında yarar var,ad-aware veya spy bot gibi programlar işinizi kolaylaştıracaktır.

SPYBOT Download ( öneririm ) : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ad-adware ise forumda bir çok yerde full olarak verilmiş onlardan yararlanabilirsiniz.

9)Dialup ( telefonla bağlananlar ) için ve *****,adult,****** gibi illegal sitelere girenlere önerim,mutlaka ama mutlaka sisteminizde anti-dialer programı bulundurun,böylece ay sonunda süpriz faturalardan kurtulmuş olursunuz.

Anti-dialer download : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

NOT: Eğer mail adresinizi virüslerden kurtarmak istiyorsanız outlook express'de mail adresinizi açmanız gerekmektedir.Böylece daha güvenli şekilde mail adresinizi konturol ediceksiniz.

Virüs programı konusunda kesinlikle yönlendirme yapmıyorum,sizler istediginizi kullanın ben sadece fikrimi yazıyorum.Kullanıp kullanmamak sizin elinizde..
UguR53
UguR53
Admin
Admin

Bilgisayarınızın Güvenliği Empty Geri: Bilgisayarınızın Güvenliği

Mesaj  Misafir 06.06.08 21:21

ραуℓαşıм ιçιη ѕασℓ
Anonymous
Misafir
Misafir